Machined Needle Roller Bearing, Metric - without Inner ring, No TAF10512536
  • Mfr # TAF10512536
  • Zoro # G208357002
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia. (mm)
105 mm
Outside Dia. (mm)
125 mm
Width (mm)
36 mm
Dynamic Load Capacity (N)
Number of Rows
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TAF10512536
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Dia. (mm)
105 mm
Outside Dia. (mm)
125 mm
Width (mm)
36 mm