  • Mfr # LWE15R460SLHS2
  • Zoro # G511976839
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Height
14.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LWE15R460SLHS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Rail Height
14.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
460 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 1200 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT30, MHTG30, MHTL30, MH30, MHG30, MHD30, MHDG30, MHDL30, MHS30, MHSG30