  • Mfr # LWE25R1000SLPS2
  • Zoro # G111976376
Material
Stainless Steel
Rail Length
1000 mm
Rail Height
19 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE25R1000SLPS2
Rail Length
1000 mm
Rail Height
19 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Base Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm