  • Mfr # LWH10R850SLHS2
  • Zoro # G611976265
Rail Height
7 mm
Rail Length
850 mm
Base Width (mm)
10 mm
Rail Width (mm)
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH10R850SLHS2
Rail Height
7 mm
Rail Length
850 mm
Base Width (mm)
10 mm
Rail Width (mm)
10 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 400 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12