  • Mfr # LWH10R850SLPS2
  • Zoro # G911976279
Rail Length
850 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Height
7 mm
Type
Linear Way, Ball Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH10R850SLPS2
Rail Length
850 mm
Rail Height
7 mm
Base Width (mm)
10 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Width (mm)
10 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Roller Way, 360 mm Rail, Half Pitch Specification, High Accuracy Grade, To assemble with MXC15, MX15, MXG15, MXDC15, MXD15, MXDG15, MXSC15, MXS15 or MXSG15