  • Mfr # LWH55R1920BHS2
  • Zoro # G911976460
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Width (mm)
53 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH55R1920BHS2
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Rail Length
1920 mm
Base Width (mm)
53 mm
Rail Height
41 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 80 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12