  • Mfr # LRX15R360SLHS2
  • Zoro # G011976476
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Rail Width (mm)
15 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Length
360 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX15R360SLHS2
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Length
360 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
16.5 mm