  • Mfr # LRX20R240SLPS2/HP
  • Zoro # G411975734
Material
Stainless Steel
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
240 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R240SLPS2/HP
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
240 mm
Rail Height
21 mm
Details
Material
Stainless Steel
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 480 mm Rail, High Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC24, MLF24 or MLFG24