  • Mfr # GV-CP-RNF-S-12-A
  • Zoro # G215554197
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pipe Size - Pipe Fitting
12 in
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
300 psi
Gasket Material
Silicone NSF
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GV-CP-RNF-S-12-A
Dimensions
Pipe Size - Pipe Fitting
12 in
Details
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
300 psi
Gasket Material
Silicone NSF
Color
Red Painted
Description
  • Groove Rigid No Flex Coupling
  • 12 in. Coupling