  • Mfr # GV-T-1.5-STDR-G
  • Zoro # G915554077
/ea
Key Features
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Tee
Pipe Size
1.5 in
Width
3 in
Outside Dia.
1.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GV-T-1.5-STDR-G
Country of Origin
China
Dimensions
Pipe Size
1.5 in
Width
3 in
Outside Dia.
1.5 in
Overall Pipe Length
6 in
Details
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Tee
Description
  • Groove Standard Tee
  • 1.5 in. Standard Tee