  • Mfr # 330-V36-SC-3WZ
  • Zoro # G911118075
Width
36" Single
Height
34.2 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Smokey Celadon
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
330-V36-SC-3WZ
Width
36" Single
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Smokey Celadon
Countertop Material
White Zeus Quartz
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Champagne Brass
Description
The 36in Breckenridge Vanity in Smokey Celadon brings a fresh new style with classic features to your bathroom. Make a statement with this muted, yet moody, neutral shade of green. The clean, symmetrical facade features a single door which opens to an interior shelf, with convenient access to built-in USB/electric outlets. Two traditional and two tip-out style top-row drawers add suitable organization. The lower, integrated shelf provides extra storage for towels and decor. The crisp, bright finish of the White Zeus 3 CM Silestone Quartz top creates a fresh, timeless look.