  • Mfr # 330-V60S-BW-3VSL
  • Zoro # G216242734
Width
60 in
Height
34.25 in
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Hardware Finish
Champagne Brass
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
330-V60S-BW-3VSL
Width
60 in
Height
34.25 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Tabletop Color
Victorian Silver
Hardware Finish
Champagne Brass
Number of Bowls
Single
Description
The Breckenridge 60 in. Single Vanity is a fresh take on traditional Mission furniture that easily transitions to Modern Farmhouse style with an air of understated sophistication. Champagne Brass knobs complement the Bright White finish, while the neatly inset door and drawer fronts lend a fresh appeal to this clean-lined classic. A two-door cabinet opens to reveal an interior shelf equipped with convenient built-in USB/120V power outlet. This console-style vanity also features four full-extension drawers and an open lower shelf for additional storage. A beautiful Victorian Silver Silestone top with undermount sink completes the look.
  • Two-door cabinet with one adjustable interior shelf and four full-extension drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Bright White finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation
  • Integrated 120V outlet with USB ports