  • Mfr # 157-V36-BW-3CAR
  • Zoro # G611118139
/ea
See details
Key Features
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Material
Parawood, Plywood Panels, Black Walnut Veneers
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
157-V36-BW-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Bright White
Shape
Rectangular
Countertop Material
Carrara Marble
Hardware Finish
Satin Nickel
Description
The Bristol 36in Bright White Single Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Carrara Marble top and one white ceramic rectangular sink.