  • Mfr # 157-V36-WW-3CSP
  • Zoro # G211116566
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
157-V36-WW-3CSP
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Whitewashed Walnut
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The Bristol 36in Whitewashed Walnut Single Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Charcoal Soapstone Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.