  • Mfr # 157-V72-SBR-3ENC
  • Zoro # G611116746
/ea
See details
Key Features
Width
72" Double
Height
34.0 inch
Material
Parawood, Plywood Panels, Black Walnut Veneers
Depth
23.5 inch
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
157-V72-SBR-3ENC
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
72" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Saddle Brown
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
Countertop Material
Ethereal Noctis Quartz
Description
The Bristol 72in Saddle Brown Double Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Ethereal Noctis Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.