  • Mfr # 650-V48-BNM-3CSP
  • Zoro # G511117232
/ea
See details
Key Features
Width
48" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
650-V48-BNM-3CSP
Width
48" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Burnished Mahogany
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The Brittany 48in Burnished Mahogany Single Vanity by James Martin Vanities features classic details that bridge both traditional and transitional styles. This beautiful piece of furniture includes one hide-away top row tip-out drawer, plus six full-depth drawers, two of which are double-height for storage of taller items. This cabinet also has one door, which conceals an interior shelf for ample storage. Hand crafted in yellow poplar solids and yellow poplar veneers with Satin Nickel hardware.Matching wood backsplash is included. The look is completed with a 3 CM eased edge Charcoal Soapstone Silestone Quartz top by Silestone and one white ceramic sink.