  • Mfr # 547-V36-PCN-3CAR
  • Zoro # G816242974
/ea
See details
Key Features
Width
36 in
Height
35.88 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
547-V36-PCN-3CAR
Width
36 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Finish
Pecan
Tabletop Color
Carrara White
Description
The Brookfield 36 in. Single Vanity in Pecan by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the Pecan finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted vanity features a single-door cabinet with an interior shelf, a double-height drawer for added versatility, and two standard drawers for ample storage. The cool wood tones highlight the natural Oak wood grains, lending sophistication and charm to your space. The look is completed by a classic Carrara Marble top with white porcelain undermount sink.
  • Single door cabinet with interior shelf, one double height drawer and two standard drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Pecan finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertop comes with a white porcelain sink that ships separately and includes mounting brackets for easy installation