  • Mfr # 850-V72-SOK-3CAR
  • Zoro # G611117965
/ea
See details
Key Features
Width
72" Double
Height
32.8 inch
Material
Yellow Poplar, Ash, Plywood Panels, Black Walnut Veneers, Red Oak
Finish
Silver Oak
Hardware Finish
Satin Nickel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
850-V72-SOK-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
72" Double
Height
32.8 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Silver Oak
Hardware Finish
Satin Nickel
Shape
Rectangular
Countertop Material
Carrara Marble
Description
The Metropolitan 72in Silver Oak Double Vanity by James Martin Vanities is a wall-mount optional cabinet with mounting brackets and removable Brushed Nickel legs. This cabinet offers ample storage space and soft-close doors and drawers. The look is completed with a 3 CM eased edge Carrara Marble top and one white ceramic rectangular sink.