  • Mfr # 6226-22-30-A3-MT-E
  • Zoro # G509935442
/ea
Key Features
System of Measurement
Metric
Overall Length
30 mm
Overall Length Tolerance
+/-0.2 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
6226-22-30-A3-MT-E
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
30 mm
Overall Length Tolerance
+/-0.2 mm
Outside Diameter
22 mm
Thread Size
M6
Thread Length
12 mm
Through Hole Diameter
M5
Body Thread Length
12 mm
Body Length
30 mm