  • Mfr # 751-B1/4-12-1/4X28-B-ST
  • Zoro # G411289091
/ea
Key Features
Material
Steel zinc-plated
Length
31mm
Primary Application
Includes
Pin with snap-on securing collar
Thread Size
1/4 x 28"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
751-B1/4-12-1/4X28-B-ST
Country of Origin
Germany
Dimensions
Length
31mm
Thread Size
1/4 x 28"
Width
13mm
Fork Center Length
12 mm
Fork Opening Width
6 mm