  • Mfr # KT-HBLED155-2F-850-VDIM-P /G2
  • Zoro # G413314135
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fixture Voltage
120-277V
Color Temperature
5000K
Max. Fixture Wattage
155W
Length
25.04 in
CRI
>80
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KT-HBLED155-2F-850-VDIM-P /G2
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Length
25.04 in
Height
2.68 in
Width
15.24 in
Details
Lumens
23250
Fixture Voltage
120-277V
Color Temperature
5000K
Max. Fixture Wattage
155W
CRI
>80
Dimming
0-10V
DLC Premium
Yes
Description
155W LED Highbay, 2ft Long, 120-277V Input, Frosted Lens, 5000K, 0-10V Dimmable, Premium Series, Generation 2
  • Architectural grade compact design
  • Compatible with Keystone SmartSafe emergency LED drivers
  • Powered by Keystone 010V dimming LED drivers with 12V Aux