  • Mfr # K0870.116X60
  • Zoro # G702060088
External Hex Drive
A2 Material Grade/Class
Thread Size
M16
Head Width
24 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0870.116X60
Thread Size
M16
Fastener Length
60 mm
Head Width
24 mm
Head Dia.
24 mm
Thread Length
38 mm
Head Height
10 mm