  • Mfr # K1595.041X10
  • Zoro # G802199862
/ea
Key Features
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M4
Fastener Length
10 mm
Head Width
7 mm
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K1595.041X10
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M4
Fastener Length
10 mm
Head Width
7 mm
Head Dia.
10.8 mm
Head Height
6.9 mm