  • Mfr # K1647.2108X80
  • Zoro # G708073273
/ea
Key Features
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
K1647.2108X80
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M8
Fastener Length
80 mm
Head Width
18 mm
Min. Thread Length
22 mm
Drive Size
13 mm
Head Height
11.7 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
98.1 mm
Flange Diameter
18 mm