  • Mfr # K0122.93A41X45
  • Zoro # G7293749
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.93A41X45
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
45.00mm
Overall Length
91 mm
Overall Height
103.5 mm
Width
0.83"
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Thread Length
45 mm
Hub Height
41.5 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 103.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated