  • Mfr # K0122.93081X40
  • Zoro # G7273257
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Black
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.93081X40
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
40.00mm
Thread Size
M8
Overall Length
91 mm
Height (In.)
1.63
Width
0.83"
Overall Height
98.5 mm
Thread Length
40 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Hub Height
41.5 mm
Details
Color
Black
Knob Type
Clamp Knob
Material
Diecast Zinc, Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 40.00mm, Overall Height 98.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated