  • Mfr # K0122.0A16X50
  • Zoro # G7299260
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.0A16X50
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
#10-32
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
83 mm
Thread Length
50 mm
Details
Color
Silver
Finish
Black Oxide (Parts)
Thread Standard
UNF
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-32, Thread Standard UNF, Screw Length 50.00mm, Overall Height 83 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud