  • Mfr # K0122.0043X25
  • Zoro # G7270350
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0043X25
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
M4
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
58 mm
Thread Length
25 mm
Details
Color
Silver
Finish
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M4, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 58 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated