  • Mfr # K0122.0053X15
  • Zoro # G7270256
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.0053X15
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
48 mm
Thread Length
15 mm
Details
Color
Silver
Finish
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 15.00mm, Overall Height 48 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated