  • Mfr # K0122.3A43X30
  • Zoro # G7360440
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3A43X30
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
3/8"-16
Overall Length
91 mm
Overall Height
88.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
30 mm
Finish
Zinc
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated