  • Mfr # K0122.3103X35
  • Zoro # G7272189
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3103X35
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
35.00mm
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
93.5 mm
Thread Length
35 mm
Details
Color
Silver
Finish
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 93.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated