  • Mfr # K0122.3103X60
  • Zoro # G7272231
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.3103X60
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
60.00mm
Overall Length
91 mm
Overall Height
118.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
60 mm
Details
Color
Silver
Finish
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated