  • Mfr # K0122.4123X25
  • Zoro # G7301388
Color
Silver
Diameter
27mm
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4123X25
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
109 mm
Width
1.06"
Overall Height
92.5 mm
Thread Length
25 mm
Details
Color
Silver
Thread Standard
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 92.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated