  • Mfr # K0122.4126X55
  • Zoro # G7360739
Color
Silver
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts), High-Gloss Chrome (Body), Powder Coated
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4126X55
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
109 mm
Overall Height
122.5 mm
Width
1.06"
Thread Length
55 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 122.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud