  • Mfr # K0123.0A11X10
  • Zoro # G7261357
Color
Black
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.0A11X10
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
10.00mm
Thread Size
#10-32
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
43 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Handle Length
30 mm
Thread Length
10 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Hub Height
24.5 mm
Details
Color
Black
Finish
Thread Standard
UNF
Components Material
Stainless Steel
Measurement System
Inch
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size #10-32, Thread Standard UNF, Screw Length 10.00mm, Overall Height 43 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated