  • Mfr # K0123.10527X10
  • Zoro # G7262221
Color
Red
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.10527X10
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
10.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
47 mm
Width
0.51"
Overall Height
44 mm
Thread Length
10 mm
Details
Color
Red
Finish
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Red, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 10.00mm, Overall Height 44 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated