  • Mfr # K0117.2A21X60
  • Zoro # G2678943
Screw Length
60.00mm
Color
Black
Height
4.15"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0117.2A21X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
1/4"-20
Height
4.15"
Overall Length
73 mm
Height (In.)
Overall Height
109.5 mm
Handle Height - Maximum
49.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Length
64 mm
Handle Height - Minimum
45.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Thread Standard
UNC
Stainless Steel
Handle Angle
20 Degrees
Thread Material
Stainless Steel
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 60.00mm, Overall Height 109.5 mm, Overall Length 73 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud