  • Mfr # K0117.2101X60
  • Zoro # G1407542
Screw Length
60.00mm
Color
Black
Height
4.15"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0117.2101X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M10
Height
4.15"
Overall Length
73 mm
Height (In.)
Overall Height
109.5 mm
Handle Height - Maximum
49.5 mm
Handle Length
64 mm
Hub Height
28.5 mm
Handle Height - Minimum
45.5 mm
Thread Length
60 mm
Color
Black
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Stainless Steel
Handle Angle
20 Degrees
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 109.5 mm, Overall Length 73 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud