  • Mfr # K0117.2061X60
  • Zoro # G2744576
Screw Length
60.00mm
Height
4.15"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0117.2061X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M6
Height
4.15"
Height (In.)
Overall Length
73 mm
Overall Height
109.5 mm
Handle Length
64 mm
Hub Height
28.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Height - Maximum
49.5 mm
Handle Height - Minimum
45.5 mm
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 109.5 mm, Overall Length 73 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud