  • Mfr # K0123.2063X60
  • Zoro # G7342435
Base Dia. (In.)
0.53
Color
Silver
Diameter
18.5mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
28.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.2063X60
Base Dia. (In.)
0.53
Diameter
18.5mm
Height
28.5mm
Length
65mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M6
Overall Length
74.5 mm
Height (In.)
1.12
Overall Height
105.5 mm
Width
0.73"
Thread Length
60 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 105.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated