  • Mfr # K0270.30887X50
  • Zoro # G3577524
Screw Length
50.00mm
Color
Blue
Height
4.07"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0270.30887X50
Screw Length
50.00mm
Thread Size
M8
Height
4.07"
Overall Length
91.5 mm
Height (In.)
Overall Height
108 mm
Thread Length
50 mm
Color
Blue
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Blue, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 108 mm, Overall Length 91.5 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud