  • Mfr # K0270.3A387X50
  • Zoro # G3578127
Screw Length
50.00mm
Color
Blue
Height
4.07"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0270.3A387X50
Screw Length
50.00mm
Thread Size
5/16"-18
Height
4.07"
Overall Length
91.5 mm
Height (In.)
Overall Height
108 mm
Thread Length
50 mm
Color
Blue
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Blue, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 50.00mm, Overall Height 108 mm, Overall Length 91.5 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud