  • Mfr # K0270.3A386X25
  • Zoro # G3577962
Screw Length
25.00mm
Color
Green
Height
3.09"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0270.3A386X25
Screw Length
25.00mm
Thread Size
5/16"-18
Height
3.09"
Overall Length
91.5 mm
Height (In.)
Overall Height
83 mm
Thread Length
25 mm
Color
Green
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Green, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83 mm, Overall Length 91.5 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud