  • Mfr # K0270.30886X25
  • Zoro # G3577366
Screw Length
25.00mm
Color
Green
Height
3.09"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0270.30886X25
Screw Length
25.00mm
Thread Size
M8
Height
3.09"
Height (In.)
Overall Length
91.5 mm
Overall Height
83 mm
Thread Length
25 mm
Color
Green
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Green, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83 mm, Overall Length 91.5 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud