  • Mfr # K0123.3A327X25
  • Zoro # G7292997
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Red
Diameter
21mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.3A327X25
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
83.5 mm
Height (In.)
1.46
Width
0.83"
Thread Length
25 mm
Details
Color
Red
Finish
Thread Standard
UNC
Zinc
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Red, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated