  • Mfr # K0123.93A32X50
  • Zoro # G7285586
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.93A32X50
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
108.5 mm
Width
0.83"
Hub Height
41.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Thread Length
50 mm
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 50.00mm, Overall Height 108.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated