  • Mfr # K0648.1521106X40
  • Zoro # G6186826
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Width
22mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0648.1521106X40
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Width
22mm
Thread Size
M6
Screw Length
40.00mm
Handle Width
16 mm
Clamped Height
23.4 mm
Center Height - Maximum
14 mm
Handle Length
71.5 mm
Thread Length
40 mm
Measurement System
Metric
Clamping Force - Maximum
2.5 kN
Clamping Distance
1.15 mm
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size M6, Overall Length 79.6 mm