  • Mfr # K0648.15211A2X40
  • Zoro # G6134895
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Width
22mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0648.15211A2X40
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Thread Size
1/4"-20
Width
22mm
Screw Length
40.00mm
Center Height - Maximum
14 mm
Thread Length
40 mm
Handle Width
16 mm
Handle Length
71.5 mm
Clamped Height
23.4 mm
RoHS
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Clamping Distance
1.15 mm
Clamping Force - Maximum
2.5 kN
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size 1/4 In.-20, Overall Length 79.6 mm