  • Mfr # K0648.25211A3X25
  • Zoro # G6084294
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0648.25211A3X25
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Width
33mm
Thread Size
5/16"-18
Screw Length
25.00mm
Center Height - Maximum
16.2 mm
Clamped Height
27.7 mm
Handle Length
100 mm
Thread Length
25 mm
Handle Width
24.2 mm
Steel/Plastic
Thread Standard
UNC
Clamping Force - Maximum
5 kN
Measurement System
Inch
Clamping Distance
1.5 mm
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size 5/16 In.-18, Overall Length 110 mm