  • Mfr # K0648.2521110X25
  • Zoro # G6147662
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0648.2521110X25
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Thread Size
M10
Width
33mm
Screw Length
25.00mm
Handle Width
24 mm
Handle Length
100 mm
Clamped Height
27.7 mm
Center Height - Maximum
16.2 mm
Thread Length
25 mm
Measurement System
Metric
Clamping Distance
1.5 mm
Clamping Force - Maximum
5 kN
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size M10, Overall Length 110 mm